Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nabízíme

 

 

 

 

Náš pivovar Lobkowicz nabízí širokou škálu piv, včetně pivních speciálů - MERLIN, ČERNÁ HORA, PLATAN, JEŽEK, KLÁŠTER, RYCHTÁŘ, UHERSKÝ BROD...

Na Vaše přání objednáme po dohodě jakékoli pivo z nabídky...

KONTAKT: 732/200003

EMAIL: hospudkaupulce@seznam.cz

 

 

PIVOVAR KLÁŠTER

 

Pivovar Klášter dostal své jméno podle kláštera řádu Cisterciáků, který byl založen ve druhé polovině 12. století a stával na místě dnešního pivovaru. Ačkoli ve své době patřil k nejvýznamnějším církevním objektům v Evropě, dodnes se dochovala pouze brána s překrásným portálem, která stojí na nádvoří současného pivovaru.

Jako první začal v Klášteře vařit pivo v roce 1570 Jiří Labouňský z Labouně. Na počátku 17. století se jeho majitelem stává Václav Budovec z Budova, popravený spolu s 26 dalšími českými pány v roce 1621 v Praze. jeho majetek pak přechází do rukou Albrechta z Valdštejna, jehož potomci nechali zbudovat pivovar v takové podobě, v níž slouží k výrobě zlatavého moku dodnes.

Vynikající kvalita nepasterizovaného klášterského piva je dána mimo jiné nezaměnitelnými přírodními podmínkami - velmi kvalitn vodou a především starými sklepy vytesanými hluboko ve skále pod pivovarem, kde pivo při optimální teplotě kvasí a dozrává.

               

 

 

TOPlist